Ochoticza Straż Pożarna w Lisich Jamach. Adres: ul. Wspólna 126 A, 37-600 Lubaczów.

Nasz sprzęt

Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy GLBM Renault Master Samochód zakupiony dzięki wsparciu finansowemu gminy Lubaczów, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, Powiatowego Banku Spółdzielczego w Lubaczowie.

Zabudowę wykonała firma BIBMOT z Mielca
Zestaw PSP-R1 z deską ortopedyczną i butlą do tlenoterapii. Zakupiony ze środków finansowych Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia.
Defibrylator automatyczny Medtronic LIFEPAK CR Plus dedykowany jest do programu powszechnego dostepu do defibrylacji i pozwala na skuteczne działania przed przyjazdem pogotowia. Ze względu na prostotę i intuicyjność przeznaczony jest dla osób, które jako pierwsze udzielają pomocy w przypadkach nagłego zatrzymania akcji serca. Zakupiony dzięki wsparciu Fundacji Faktu
Opatrunki hydrożelowe na oparzenia WATER-JEL Zakupione dzięki wsparciu Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia
Komplet 14 szt. Szyn Kramera w powleczeniu w pokrowcu Szyna metalowa do usztywniania złamań kończyn
Kamizelka Kendricka–Keda Służy do unieruchomienia głowy, szyi, tułowia oraz kręgosłupa na na całej jego długości. Pozwala na bezpieczne wyciąganie poszkodowanych z rozbitych samochodów oraz trudno dostępnych miejsc o ograniczonej przestrzeni gdzie nie można wejść ze standardowymi noszami.
Apteczka przemysłowa DIN 13157 /walizka/ (ABW 2x157)
Zalecana do ochrony 10-20 osób.
Wymiary: (420x300x150mm)
FANTOM do nauki resuscytacji Przeznaczony do podstawowych szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Zawiera:
10 jednorazowych wymiennych antyseptycznych masek do CPR
4 zapasowe woreczki płucne
Aparaty oddechowe FENZY aeris X-PRO z butlą stalową 4 komplety. X-Pro to najnowszy produkt FENZY, skonstruowany w oparciu o najnowsze technologie i zastosowanie wyposażenia stanowiącego najtrafniejsze połączenie wygody i niezawodności. Regulowany, dwupozycyjny noszak EASYDO, którego główną zaletą jest innowacyjna , rozkładana konstrukcja. Antystatyczny, odporny na wysoką temperaturę bezpośrednie działanie płomieni zgodnie z najnowszą dyrektywą PED i EN 137-2006. Noszak jest wyposażony w dwa boczne uchwyty. Ergonomiczna, regulowana płyta naramienna wykonana jest z polimerowego tworzywa, odpornego na działanie wysokiej temperatury. Wszystkie przewody oraz reduktor pierwszego stopnia są osłonięte. Zastosowane w automacie szybkozłącze jest rozwiązaniem unikatowym. Nadciśnienie w masce wytwarzane jest automatycznie, w momencie wpięcia automatu do maski.Automat wyposażony jest w "BEZPIECZNY" łącznik typu "ZENITH" (z dwupunktowym systemem przycisków wypinających). Panoramiczna maska pełnotwarzowa BIOMASK wyposażona jest w komorę foniczną i pół maskę. Wizjer wykończony powłoką antyzadrapaniową. Wytworzone w masce nadciśnienie wynosi 3 Mb. 1 szt. zakupiono dzięki Fundacji PKO Banku Polskiego, natomiast 2 szt. dzięki dofinansowaniu Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych oraz Gminy Lubaczów.
Motopompa do szlamu KOSHIN KTH-80X. Pompa szlamowa Fogo KTH 80x ze względu na masę, jej wymiary i wydajność jest to najlepiej dopasowana pompa do potrzeb jednostek Straży Pożarnych. Dobrze wpasowuje się do wozu bojowego i gwarantuje niezawodność podczas akcji. Stosowana również tam, gdzie istnieje potrzeba odprowadzenia brudnej wody np. z wykopu budowlanego lub przy naprawach sieci wodociągowej. Zakupiona dzięki dofinansowaniu Fundacji ORLEN Dar serca oraz Gminy Lubaczów
Specyfikacja techniczna pompy:

Wydajność: 1340 l/min
Max. wysokość podnoszenia: 27 m
Max. wysokość ssania: 8 m
Max. średnica zanieczyszczeń: 27 mm
Średnice złączy ssące/tłoczone: 80/80 mm
Wymiary dł. x szer. x wys.: 721 x 516 x 586 mm
Waga: 63 kg
Agregat prądotwórczy FH 3001. Zakupiony przy wsparciu Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.
Parametry techniczne:

Moc znamionowa: 2,5kVA / 2,5kW
Prąd znamionowy: 10A
Napięcie: 230V
Częstotliwość: 50Hz
Wymiary dł. x szer. x wys.: 580x405x415 mm
Ciężar: 37 kg
Agregat prądotwórczy Honda. Przekazany przez KP PSP w Lubaczowie
Parametry techniczne:

Moc znamionowa: 2,5kVA / 2,5kW
Prąd znamionowy: 10A
Napięcie: 230V
Częstotliwość: 50Hz
Wymiary dł. x szer. x wys.: 580x405x415 mm
Ciężar: 37 kg
Najaśnice z halogenami 2 sztuki 2x500W i 1x500W
Motopompa pływająca Niagara 1
Wydajność przy ciśnieniu 0,2MPa 400 l/min Wydajność maksymalna 1200 l/min Ciśnienie maksymalne 0,3MPa Wymiary (dl x szer. x wys.) 740 x 740 x 435 mm Waga całkowita 28 kg Typ silnika GXV 160 K1 Moc nominalna silnika 4,3 KM Pojemność zbiornika paliwa 1,4 l zużycie paliwa 1,0 l/h Wlot ssawny o średnicy 66 mm Wylot tłoczny o średnicy 3" zakończony nasadą tłoczną T75.
Motopompa pożarnicza M8/8 PO-5 2 sztuki przeznaczona jest do tłoczenia wody do stanowisk gaśniczych. Może być wykorzystana do wypompowywania wody z innych zbiorników wody. Ze względu na coraz nowocześniejsze motopompy, M8/8 PO-5 obecnie jest wykorzystywana do zawodów pożarniczo – sportowych.
Pilarka OLEO MAC GS370
Wygrana w zawodach powiatowych
Pilarka STIHL MS 291
Przekazana przez KP PSP w Lubaczowie
Pilarka STIHL TS 420
Zakupiona dzięki wsparciu Fundacji Fakt ,,Serce dla dzieci"
Buty wysokie gumowe wykonane z PCV firmy BETA 6 par
Odporne na tłuszcze zwierzęce, oleje roślinne i środki chemiczne
Podszewka z włókna sztucznego
Stalowy podnosek wytrzymujący uderzenia do 200 J
Stalowa wkładka antyprzebiciowa o dużej elastyczności
Specjalna wkładka typu AIR SYSTEM zapewnia bardzo dużą przewiewność i odprowadzanie wilgoci
Podeszwa z kauczuku nitrylowego, z antypoślizgowym urzeźbieniem
Antyelektrostatyczne i antygrzybicze
Buty zakupione ze środków Jastrzębskiej Spółki Węglowej
Buty gumowe WODERY 4 pary
Buty gumowe połączone z cholewami biodrowymi z tkaniny podgumowanej, wyposażone w elementy do przypinania cholew do paska, urzeźbienie podeszwy zabezpiecza przed poślizgiem." Obuwie wygrane podczas zawodów gminnych
KOMBINEZON HORNET-1 CHRONIĄCY PRZED UKĄSZENIAMI SZERSZENI, PSZCZÓŁ, OS 2 sztuki. Kombinezon HORNET-1. wykonany jest z trzech warstw. Dwie warstwy są wykonane z tkaniny, a jedna z pianki. Między warstwami tkaniny umieszczona została pianka 5 mm, która powoduje, że tkanina zewnętrzna nie dotyka bezpośrednio ciała osoby ubranej w kombinezon. Stanowi to rodzaj zabezpieczenia, w przypadku gdyby żądło szerszenia przekuło tkaninę, nie ma możliwości aby dosięgło do ciała osoby ubranej w kombinezon.
Latarki szperacz sztuk 4
. Motorola GP-360 255-kanałowy GP360 2 sztuki łączy w sobie wysoko zaawansowane technicznie funkcje z niezwykłą prostotą obsługi oraz niewygórowaną ceną. Wyposażony w wyświetlacz, uproszczoną klawiaturę, oraz bardzo czytelne menu zyskał miano najbardziej uniwersalnego radiotelefonu firmy Motorola.
. Motorola GM-360 ma alfanumeryczny wyświetlacz, umożliwiający korzystanie z wielojęzycznych menu, identyfikacji osoby dzwoniącej, książki adresowej, zegara oraz przypomnień. Na wyświetlaczu jest widoczny także wskaźnik mocy sygnału. Przycisk połączenia ratunkowego zapewnia lepszą ochronę osobom pracującym w niebezpiecznych warunkach.